תכנית קורסי הדרכה למפתחים ב AWS

עזרתי לאחד הלקוחות שלי להעביר פרויקט legacy ממערך המיחשוב הפנימי ל- AWS. ה Test Case היה לעשות Lift and Shift למערכת כמו שהיא ל AWS. החלק הזה של הפרויקט הסתיים בהצלחה ופתח את הדרך להמשך התקדמות.

כעת הלקוח רוצה לעבור לשלב המתבקש הבא בתהליך, להעביר שירותים מבוססי מכונות וירטואליות (כמו למשל מסדי נתונים וזכרונות מטמון) לשירותים מנוהלים, ובהמשך, לעדכן את הארכיטקטורה (והקוד) הנוכחיים ולעבור מהמבנה המונוליטי הנוכחי של המערכת, לארכיטקטורה מודרנית ויעילה יותר, המבוססת על מיקרו-שרותים ו Server-less.

לצוות הפיתוח של הלקוח אין ידע ב AWS וכדי להיות מוכנים לשלב הבא היה צורך לטפל קודם כל בפער הידע הזה. תוכנית למידה המבוססת על לימוד עצמי של המפתחים נשקלה ונפסלה בגלל שהייתה מסובכת מדי לאכיפה, למעקב ולניהול.

הלקוח ביקש ממני להכין תוכנית הכשרה המבוססת על הקורסים הפרונטאליים/וירטואליים של AWS, שתבוצע בפועל על ידי אחד ממרכזי ההדרכה המורשים של AWS.

כבר פרסמתי בעבר רשומת רשת (Post) על תכנון מסלול הלימודים שלך בעולם של AWS. התכנית שהכנתי ללקוח, היא דוגמא טובה לשימוש בהנחיות שנדונו באותו פוסט, כדי לבנות תוכנית למידה קונקרטית ומעשית, תוך התחשבות באילוצים ובדרישות הספציפיות של הלקוח.

אם אתה מפתח ולא יודע כלום על AWS, אז להתחיל את מסלול הלימודים שלך עם "Developing on AWS" זה בזבוז טהור של זמן וכסף. אתה לא יכול ללמוד לתכנת מערכת שאתה לא יודע עליה כלום. לכל הפחות, עליך לדעת מהם אבני הבניין של המערכת וכיצד הם מתקשרים זה עם זה. נקודת ההתחלה המומלצת לכל איש טכני שרוצה להתחיל ללמוד על AWS היא הקורס " AWS Technical Essentials". זהו קורס מרוכז של יום אחד שנותן לך סקירה טובה ודחוסה על AWS ועל השירותים ש AWS מספקת.

אבל בשביל עולם הפיתוח כיום, שמבוסס הרבה על DevOps, הידע הזה לא מספיק. אני בדעה שכל מפתח שרוצה לדעת פיתוח ב AWS, צריך לקחת בנוסף את הקורס "Architecting on AWS". זה קורס של שלושה ימים שנכנס הרבה יותר עמוק לתוך השירותים הנפוצים ביותר של AWS ונותן לך, כמפתח, הרבה ידע שימושי ורלוונטי שמאפשר לך לקבל החלטות תכנותיות נכונות יותר.

מניסיוני כמדריך, אני ממליץ לקחת את שני הקורסים בהפרש של שבוע או שבועיים לפחות. למרות שיש חפיפה מסוימת בין שני הקורסים, האסטרטגיה הדו-שלבית הזו, הופכת את הקפיצה למים העמוקים יותר של "Architecting on AWS" לקלה הרבה יותר, במיוחד למי שחדש לגמרי בתחום. זה גם המסלול המומלץ על ידי AWS, ושוב, מניסיוני האישי כמדריך, זה משפר באופן משמעותי את יעילות הלמידה והטמעת החומר.

השלב הבא לכל מפתח הוא הקורס "Developing on AWS". קורס זה כולל את כל הידע הבסיסי שכל מפתח ב AWS חייב לדעת כדי לפתח יישומים שמשתמשים בשירותי AWS (ובהנחה שאתה כבר יודע מספיק על AWS, ראה החפירה שלי בפיסקאות הקודמות).

לאחר שעברת את השלב הזה ישנם עוד שני קורסים נוספים שמעניינים מפתחים. הקורס הראשון הוא "Advance Developing on AWS" אשר נכנס לעומק של הכלים והתהליכים שמאפשרים לך לפרק  בצורה נכונה ארכיטקטורה מונוליטית לארכיטקטורה מבוססת מיקרו-שרותים. הקורס השני הוא "Developing Serverless Applications on AWS" המוקדש כולו לטכניקות ולכלים הנדרשים לפיתוח יישומי Serverless.

מומלץ לקחת את הקורסים האלה רק לאחר שעשית את Developing on AWS. הסדר שבו לוקחים את שני הקורסים האחרונים אינו משמעותי, אבל חשוב לעשות הפסקות של שבועיים לפחות בין קורס לקורס כדי לאפשר לחומר לשקוע ולהיסתנכרן.

אז זו התוכנית שהכנתי ללקוח:

English Version

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *